آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری ( پک کامل)

شهریه دوره عمومی : 15,000,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 20,000,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

 

آموزش جوشکاری (پک کامل)

آموزش آشنایی با انواع دستگاه های جوش

آموزش نحوه نام گذاری الکترودها

آموزش جوشکاری CO2

آموزش جوشکاری برق(SMAW)

آموزش آشنایی با انواع گازهای محافظ

 

آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش اتصال زاویه خارجی ،سر به سر و …

آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان

آموزش ایجاد خط جوش و خال جوش

آموزش راه اندازی دستگاه TIG

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  همانطور که می دانید جوشکاران مسئول تولید و تعمیر سازه ها در اکثر صنایع می باشند و یکی از بهترین شغل های پردرآمد در ایران است که این حرفه بسیار طرفدار دارد و بازار این صنعت هر روز بزرگتر و گسترده تر می شود و جوشکاری دارای انواع مختلفی است که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش جوشکاری می پردازیم.

  آموزش جوشکاری CO2

  آموزش جوشکاری CO2  یا جوشکاری میگ و مگ یکی از دوره های آموزش جوشکاری است که نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد و این دوره زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود. در این دوره جوش از یک اینورترDC به قطب معکوس ، تورچ ، قرقره سیم پیچ ، کپسول گاز محافظ CO2  استفاده می شود. الکترود اول این نوع فرایند سیم جوش است و فلز محل جوش الکترود دوم است و برای اتصالات ضخیم از این نوع جوشکاری استفاده می شود. در این نوع جوشکاری سرعت کار بسیار بالا است و اساس روش آن GMAW  است یعنی برقراری قوس الکتریکی بین الکترود و سیم جوش قطعه کار می باشد و قوس و حوضچه جوش به وسیله گاز محافظت می شود. این نوع جوشکاری به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک انجام می شود و فلزاتی مانند فولادهای کربنی ، فولادهای کم آلیاژ ، آلیاژ آلومینیوم ، مس ، نیکل و غیره از این فرایند جوشکاری CO2 استفاده می کنند و این جوشکاری از بهترین و پرکاربردترین نوع جوشکاری است که هیچ اکسیداسیونی انجام نمی شود چون ناحیه جوش توسط CO2  محافظت می شود.

  جوشکاری الکترود دستی

  یکی دیگر از بهترین و پر کاربردترین نوع آموزش جوشکاری جوشکاری الکترود دستی است که از ساده ترین و قدیمی ترین نوع جوشکاری است. در این روش از سیلندر گاز استفاده نمی شود و توسط قوس الکتریکی بین قطعه کار و الکترود فلزی این فرایند انجام می شود و جریان الکتریکی که از الکترود می گذرد آن را ذوب و به صورت یک حوضچه روی قطعه کار ایجاد می شود. این ماده شیمیایی فلاکس یا گدازآور ذوب و لایه سرباره روی جوش را به وجود می آورد که این لایه سرباره بعد از خنک شدن از آن جدا می شود . از این روش برای مقاطع فلزی ضخیم کاربرد دارد و ابزار این نوع جوشکاری به راحتی قابل حمل و نقل است و نیازی به منبع تغذیه و سیلندر گاز ندارد و بیشتر برای فضاهای باز از این روش استفاده می کنند.

   

  آموزش جوشکاری پک کامل

   

  جوشکاری با گاز آرگون

  جوشکاری با گاز آرگون هم یکی دیگر از روش های جوشکاری در ایران است که به این نوع جوشکاری قوس تنگستن هم می گویند و در صنایع مختلفی مانند صنعت پتروشیمی ، دریایی ، هوایی ، نیروگاه های برق ، ساختمان سازی و غیره کاربرد دارد. این نوع جوشکاری را تیگ یا همان جوشکاری آرگون می گویند که برای جوشکاری تمام فلزات آهنی و غیرآهنی با همه ضخامت ها کاربرد دارد. در این روش از سیم جوش به عنوان فلز پرکننده استفاده می شود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان آموزشگاه برق و الکترونیک به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه این کلاس های آموزشی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

  جوشکاری برق

  جوشکاری برق یکی دیگر از فرایندهای جوشکاری است که به وسیله حرارت و دما جوشکاری انجام می شود و از بهترین دوره آموزش جوشکاری در ایران است . این فرایند جوشکاری با ذوب کردن فلزات و حرارت و فشار و موادی مانند فیلر باعث اتصال فلزات به یکدیگر می شوید. جوشکاری برق دارای انواع مختلفی است مانند جوشکاری قوسی و جوشکاری مقاومتی که  جوشکاری قوسی از قوس فلزی ، جوشکاری هیدروژن ، جوشکاری قوس کربنی ، جوشکاری الکترود پوشیده را شامل می شود. در جوشکاری مقاومتی شامل جوش بات ، جوش بات ساده ، جوش فلش بات می باشد. این نوع جوشکاری برق برای ساخت و ساز پنجره های ساختمان ، هواپیماسازی ، کشتی سازی بسیار استفاده می شود و مزایای بسیاری مانند هزینه پایین ، مقرون به صرفه بودن ، نیاز به تجهیزات خاص ندارد ، نقطه ذوب بالا نمی رود ، عدم هدر رفتن انرژی حرارتی و الکتریسته در حین کار می باشد.

  جوشکاری با لیزر

  جوشکاری با لیزر هم نوعی دیگر از انواع جوشکاری است که به وسیله پرتو لیزر قطعات فلزی یا ترموپلاستیک به هم اتصال پیدا می کنند . این روش از روش های جوشکاری ذوبی است که با حرارت و تابش اشعه لیزر فرایند جوش انجام می شود و با تابش اشعه لیزر به سطح کار حرارت قطعه بالا می رود و در حوضچه مذاب می شود و فرایند اتصال جوش انجام می شود . از این روش در صنایع مختلف مانند الکترونیک ، هوا و فضا ، پزشکی ، جواهرسازی ، کالاهای تزیینی کاربرد دارد.

  جوشکاری انفجاری

  جوشکاری انفجاری یک نوع جوشکاری حالت جامد است که  در دوره آموزش جوشکاری به آن اشاره می شود و در این جوشکاری نیروی حاصل از انفجار برای شتاب دادن و متصل کردن قطعات کاربرد دارد . ابتدا دو قطعه را با فاصله در کنار هم قرار می دهیم و ماده منفجره را روی یکی از قطعات وارد و انفجار انجام می شود که نیروی حاصل با سرعت بسیار بالا به قطعه برخورد و به آن جوش می خورد.

   

  آموزش جوشکاری پک کامل در تهران

   

  جوشکاری اصطکاکی

  در آموزش جوشکاری به روش اصطکاکی هم در دوره های آموزشی وجود دارد که از بهترین نوع برگزاری دوره ها است . در این نوع جوشکاری از حرارت و اصطکاک دو قطعه برای جوش خوردن استفاده می شود و به دو نوع اغتشاشی و دورانی یا چرخشی تقسیم می شود. شیوه کار در جوشکاری اصطکاکی چرخشی یا دورانی بدین صورت است که یک قطعه ثابت و دیگری با سرعت ثابت دوران و یک نیروی محوری بر آن وارد و در اثر حرارت حاصل از اصطکاک اتصال ایجاد می شود.

  جوشکاری مقاومتی

  جوشکاری مقاومتی هم یکی از بهترین دوره های آموزش جوشکاری است که از گرما و فشار به صورت همزمان برای ذوب و اتصال قطعه استفاده می شود. در این نوع جوش میله پر کننده کاربرد ندارد ولی دو الکترود برای عبور جریان الکتریکی و حرارت استفاده می شود. در این نوع جوشکاری انواع مختلفی از جوشکاری وجود دارد که شامل جوشکاری مقاومتی ، نقطه ای ، مقاومتی درزجوش ، جوشکاری مقاومتی زائده ای ، جوشکاری آپست می باشد.

  جوشکاری اکسی استیلن

  جوشکاری اکسی استیلن هم یکی از فرایندهای جوشکاری است که به آن جوش کاربید یا کاربیت می گویند . این مدل جوشکاری در اثر انرژی حرارتی ناشی از سوختن گاز استیلن استفاده می شود و برای ذوب کردن درز اتصال و سیم جوش فلزی بدون روپوش استفاده می شود. از این نوع جوشکاری برای لحیم کاری و سخت کاری استفاده می شود و در صنعت لوله کشی و تاسیسات و کلیه تعمیرات فرایند جوشکاری کاربرد دارد که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و نحوه ثبت نام این دوره ها را مشاهده نمایید.

  سخن پایانی

  در آموزش جوشکاری راجب انواع جوشکاری صحبت کردیم که این شغل از بهترین شغل های فنی و حرفه ای است و با گذراندن دوره های آموزشی و گرفتن مدرک شما می توانید وارد بازار کار شوید که به همین منظور شما می توانید با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و از نحوه ثبت نام این دوره های آموزشی اطلاع حاصل کنید.