آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

آموزش بازرسی جوش

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش بازرسی جوش

شهریه دوره عمومی : 12,000,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 16,000,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

آموزش شناخت عیب های جوشکاری

آموزش طریقه گزارش نویسی در بازرسی چشمی

آموزش انواع استانداردهای بازرسی جوش

آموزش کار با ابزار و دستگاه های جوشکاری و اندازه گیری متریک و اینچ

آموزش اصول ابتدایی در بازرسی چشمی

آموزش مفاهیم مربوط صوت

آموزش آشنایی با تکنیک های روش رادیوگرافی

آموزش آشنایی با ایزوتوپ ها

آموزش شناخت فرکانس تشدید

آموزش رادیوگرافی و اصول اولیه آن و .

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  یکی از پر طرفدارترین شغل های صنعتی بازرسی جوش است که باید با اصطلاحات و استانداردها و نقشه های مهندسی آشنا و اطلاعات کافی در باره شناخت جوش را داشته باشید که به عنوان یک فرد متخصص جلوی بروز احتمالی خسارات را بگیرید که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش بازرسی جوش می پردازیم.

  معرفی دوره آموزشی بازرسی جوش

  امروزه دوره آموزش بازرسی جوش در همه صنایع برای بهبود کیفیت ساخت و کاهش هزینه ها بسیار اهمیت دارد و یک بازرس جوش مسئول نظارت اجزای اتصالات مناسب و سازه های جوش است که در سه مرحله آزمون پیش از جوشکاری ، آزمون در حین جوشکاری و بعد از جوشکاری را انجام می دهد که این آزمون ها زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای با اساتید مجرب و کارگاه های مجهز باعث گرفتن مدارک علمی و کار در سازمان های مختلف می شود که تنوع کار در این رشته بسیار زیاد است و در بازار این رشته بسیار طرفدار دارد و از پر درآمدترین رشته ها در صنایع مختلف می باشد.

   

  معرفی دوره آموزشی بازرسی جوش

   

  بازرس جوش کیست و چه وظایفی دارد؟

  قبل از بررسی آموزش بازرسی جوش بهتر است در مورد بازرس جوش cwi  صحبت کنیم . بازرس جوش کسی است که نسبت به تعیین کیفیت جوش با استانداردها تطابق می دهد و با توجه به امور بازرسی در مکان های مختلف فعالیت می کند و به دلیل تنوع عملکرد در سازمان های مختلف فعالیت می کند. از وظایف یک بازرس مطالعه و تسلط به دستورالعمل پروژه ، مطالعه کامل بازرسی جوش ITP    ، بازرسی تمامی متریال و ابزار جوشکاری و صدور گواهی تایید صلاحیت ، بازرسی جوشکاری قبل از انجام کار ، در حین انجام کار و بازرسی جوشکاری بعد از انجام کار ، تعیین روش تست از مخرب بودن یا غیر مخرب بودن ، نظارت بر اجرای تست جوش ، گزارش نویسی عملیات و انجام تست های مختلف ، آزمون و تست از جوشکار با تئوری و عملی ، بررسی کامل دستورالعمل جوشکاری یک پروژه می باشد.

  مراحل انجام بازرسی جوش

  قبل از جوشکاری

  در دوره آموزشی بازرس جوش باید با این مراحل آشنا باشید که وظایف آن بر اساس فعالیت یک سازمان متفاوت می باشد ولی به صورت کلی می توان گفت که بررسی کدها ، استانداردها و مشخصات فنی  ITP و QCP یک پروژه ، کنترل نقشه ها ، کنترل صلاحیت جوشکاران بر اساس WPS تایید شده ، کنترل مواد مصرفی جوش الکترودها و سیم جوش ها ، کنترل مواد سیم جوش ها ، کنترل تجهیزات جوشکاری ، کنترل تمیز بودن سطوح جوشکاری ، کنترل مواد که در شرایط مناسب نگهداری شود، ثبت نتایج بازرسی از مراحل کار قبل از جوشکاری می باشد که یک بازرس باید به این موارد دقت کند.

  حین جوشکاری

  در حین جوشکاری بازرس جوش باید به این موارد دقت کند: بررسی شرایط جوی ، کنترل دما بین پاس ها ، کنترل فرایند جوشکاری ، کنترل پارامترهای جوشکاری ، کنترل عملیات گوجینگ و سنگ زنی ، کنترل عملیات NDT   ، کنترل توالی و نحوه صحیح اجرای جوش ها ، کنترل مواد مصرفی که این عملیات باید کنترل شود.

  پس از جوشکاری

  در دوره آموزش بازرسی جوشکاری چک لیست بازرس جوش پس از جوشکاری شامل این موارد است :

  کنترل ظاهری جوش ها ، کنترل ابعادی جوش ، نظارت بر انجام کار NDI  ، نظارت بر انجام عملیات حرارتی جوشکاری ، نظارت و کنترل تحت فشار  و تهیه گزارشات بازرسی ، نظارت بر انجام تعمیرات دستگاه ها بر عهده بازرس جوش می باشد که با اتمام این مراحل یک کار با کیفیت و کم هزینه را انجام می دهید.

   

  کاربرد بازرسی جوش در صنایع مختلف

   

  کاربرد بازرسی جوش در صنایع مختلف

  بازرسی جوش در صنایع نیروگاهی ، نفت ، گاز ، پتروشیمی ، مخازن تحت فشار ، صنایع شیمیایی ، ساخت ساختمان ها ، پل سازی ، صنایع فرودگاهی ، خطوط لوله ، صنایع حمل و نقل ، هواپیماسازی ، کشتی سازی ، خودروسازی ، تجهیزات راه آهن فعالیت دارد و در تولید کالاهای که به ملزومات جوش نیاز دارد از این رشته استفاده می شود و از بهترین رشته های فنی و حرفه ای است که درآمد بسیار بالایی دارد.

  مزایای دوره آموزشی بازرسی جوش

  از مزایای دوره آموزش بازرسی جوش استفاده از بهترین آموزشگاه ها و تدریس بهترین اساتید متخصص در زمینه جوشکاری می باشد. این دوره ها به صورت تئوری و عملی در کارگاه های مجهز و پیشرفته انجام می شود. ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای و پشتیبانی از کارآموزان بعد از اتمام دوره برای شروع به فعالیت کاری و قیمت مناسب این دوره ها ، درآمد بسیار عالی در سازمان های مختلف  از مزایای آموزش در این دوره بازرسی جوش  می باشد که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و نحوه خدمات آموزشی را مشاهده نمایید که یکی از بهترین آموزشگاه ها در زمینه برگزاری دوره های آموزش جوشکاری است و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند و دوره های تخصصی تعمیرات ، نصب ، الکترونیک و غیره را انجام می دهد.

  سخن پایانی

  در مورد آموزش بازرسی جوش صحبت کردیم که این دوره ها هم به صورت تئوری و هم عملی در بهترین آموزشگاه ها تدریس می شود و شما می توانید مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای را دریافت کنید و این مدرک بین المللی است و مورد قبول کشورهای دیگر می باشد  که به همین منظور شما می توانید با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و از نحوه ثبت نام این دوره ها اطلاع حاصل کنید.