آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

آموزش جوشکاری برق smaw

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری برق smaw

شهریه دوره عمومی : 4,500,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 6,500,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

آموزش ایجاد خال جوش

آموزش لبه سازی

آموزش برقراری قوس در جوشکاری

آموزش جوشکاری پوششی زیگزاگی

آموزش بررسی خاصیت تمیزکاری قوس

 

آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش اتصال زاویه خارجی ،سر به سر و …

آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان

آموزش ایجاد خط جوش و خال جوش

آموزش راه اندازی دستگاه TIG

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین فرایند جوشکاری smaw  است که به صورت دستی انجام می شود و در صنایع مختلف برای جوشکاری با ضخامت بیش از ۳ میلیمتر کاربرد دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش جوشکاری برق smaw  می پردازیم.

  جوشکاری برق smaw چیست؟

  برای درک بهتر از موضوع آموزش جوشکاری برق smaw بهتر است راجب این نوع جوشکاری صحبت کنیم که از قدیمی ترین شکل جوشکاری ذوبی است و بیشتر جوشکاری ها از این روش استفاده می کنند و در همه موقعیت ها می توان از آن استفاده کرد و در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارد و حمل و نقل آن بسیار آسان است. این نوع جوشکاری به وسیله قوس الکتریکی میان الکترود فلزی روکش دار و قطعه کار انجام می شود. در این روش حفاظت از حوضچه مذاب به وسیله تجزیه الکترود انجام می گیرد.

  مراحل جوشکاری smaw

  در آموزش جوشکاری برق smaw  مراحل جوشکاری را بیان می کند و مهمترین نقش آن ایجاد قوس الکتریکی بین الکترود و فلز است که این قوس باعث ایجاد حرارت و ذوب فلز پایه و الکترود می شود که در نهایت ساختار آن تغییر پیدا می کند و این مراحل به شرح زیر است :

  ایجاد ولتاژ

  منبع قدرت جوشکاری روشن و اختلاف پتانسیل بین نوک سیم جوش و قطعه فلز ایجاد می شود ولی به علت مقاومت بین الکترود و سطح قطعه جریان عبور نمی کند.

  آموزش جوشکاری برق SMAW

  تماس الکترود و فلز پایه

  در این مرحله الکترود به سمت قطعه فلز منتقل و با سطح فلز پایه تماس و یک اتصال کوتاه در مدار ایجاد و جریان از محل اتصال عبور می کند.

  یونیزاسیون

  در این قسمت زمانی که نوک الکترود از قطعه فلز عقب کشیده می شود الکترون ها به مولکول های گاز برخورد و یونیزه می شوند که در اثر این یونیزه شدن گاز فضای میانی رسانا و قوس الکتریکی ایجاد می شود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان آموزشگاه برق و الکترونیک به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه نحوه ثبت نام در این دوره های آموزشی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

  ایجاد حرارت

  در طی این فرایند الکترود و فلز پایه به آند یا کاتد تقسیم و مواد و گازهای یونیزه بار قسمت به سمت قطب منفی و آنهای که بار منفی دارند به سمت قطب مثبت می روند که بین برخورد و سبب تولید حرارت و ذوب در جوش smaw  می شود.

  انجماد و تشکیل سرباره

  در این قسمت محافظت از حوضچه مذاب توسط پوشش الکترود انجام می شود که این پوشش جوشکاری در اثر حرارت تجزیه و به صورت گاز و سر باره از فلز جوش محافظت می کند و بعد از سرد شدن این سرباره با ضربه جدا می شود.

  نقش قطبیت در جوش smaw

  نقش قطبیت در جوشکاری برق smaw  بسیار اهمیت دارد که الکترود اگر به عنوان قطب مثبت باشد یا قطب منفی به این حالت قطبیت یا پولاریته می گویند که جوش smaw  از نظر قطبیت به دو دسته تقسیم می شود : جوشکاری با قطبیت معکوس DCRP  و جوشکاری با قطبیت مستقیم DCSP

  جوشکاری با قطبیت معکوس

  اگر الکترود به سمت قطب مثبت و قطعه کار قطب منفی باشد به آن قطبیت معکوس می گویند که الکترون ها از سطح قطعه کار به سمت نوک الکترود می روند که در این نوع قطبیت سرعت ذوب الکترود سریع تر است و نفوذ کمتر و عرض حوضچه مذاب بیشتر است.

  جوشکاری با قطب مستقیم

  در این حالت الکترود قطب منفی است و فلز پایه هم قطب منفی است که حرکت الکترون ها به سمت فلز پایه است که در این قطبیت مستقیم سرعت ذوب الکترود و عرض حوضچه مذاب کمتر است ولی عمق نفوذ جوش بیشتر است.

  مزایای جوشکاری smaw

  در آموزش جوشکاری برق smaw  به مزایای این جوشکاری اشاره شده است که در این روش قابلیت جوشکاری برای فولادهای ساده یا آلیاژها مناسب است. این روش بسیار ساده و آسان است و در دسترس است . تجهیزات آن قابل حمل و نقل است و به گاز محافظ یا فلاکس نیاز ندارد.

  لوازم مورد نیاز برای جوشکاری smaw

  منبع قدرت

  در آموزش جوشکاری برق smaw  به لوازم بسیاری نیاز است که یکی از آنها شامل منبع قدرت است که در جوشکاری smaw  باید از یک منبع توان با جریان ثابت استفاده کرد که این منبع توان دارای دو نوع استاتیکی و دینامیکی با خروجی های AC  و DC  و یا ترکیبی از این دو می باشد. کنترل های آن مکانیکی و الکتریکی و نیمه رسانا می باشد . از این منابع برای ظرفیت های متنوع ، کنترل ها ، مشخصات خروجی استفاده می شود و قابلیت اتصال به ولتاژ ۲۳۰ ،۴۶۰،۵۷۵ را دارند.

  الکترود روکش دار

  در این نوع جوشکاری ۱۵۰ نوع الکترود روکش دار وجود دارد و انتخاب الکترود بر اساس خواص شیمیایی یا مکانیکی باید با فلز پایه یکسان باشد.

  کابل جوشکاری

  یکی دیگر از وسایل جوشکاری برق کابل جوشکاری است که وظیفه آن هدایت جریان الکتریکی از منبع توان به انبرهای جوشکاری است که هر چه کیفیت کابل بهتر باشد کیفیت جوشکاری بالاتر و مصرف برق کمتر می شود و جنس این کابل ها از مس یا آلومینیوم است.

  لوازم مورد نیاز برای جوشکاری smaw

  کابل اتصال زمین

  در این کابل ها تخلیه الکتریکی در حین جوشکاری انجام می شود و این کابل ها باید به زمین اتصال داشته باشند و کیفیت آن بالا باشد چون از آتش سوزی یا برق گرفتگی جلوگیری می کند.

  نگهدارنده الکترود

  این نگهدارنده برای ثابت نگه داشتن الکترود استفاده می شود که بدون این قطعه جوشکاری انجام نمی شود. این نگهدارنده از جنس عایق است تا فرد دچار برق گرفتگی نشود.

  تجهیزات حفاظت و ایمنی

  این تجهیزات شامل ماسک ، عینک ، دستکش ، کلاه ، لباس و غیره است که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و ثبت نام در این دوره های آموزشی را مشاهده نمایید.

  سخن پایانی

  در مورد آموزش جوشکاری برق smaw  صحبت کردیم که این نوع جوشکاری بسیار کاربردی است و از بهترین نوع جوشکاری محسوب می شود که در اکثر صنایع مختلف کارایی بالایی دارد که به همین منظور شما می توانید برای اطلاع از دوره های آموزشی با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط برقرار کنید.