آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

آموزش جوشکاری آرگون TIG

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری آرگون TIG

شهریه دوره عمومی : 5,000,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 8,000,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

آموزش طریقه فیلردهی

آموزش کار با دستگاه های TIG

آموزش جوشکاری ورقه های فولادی در حالت F4

آموزش آشنایی با انواع الکترود تنگستن

آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم و زاویه خارجی

 

آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آموزش اتصال زاویه خارجی ،سر به سر و …

آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان

آموزش ایجاد خط جوش و خال جوش

آموزش راه اندازی دستگاه TIG

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  جوشکاری یکی از رشته های فنی است که امروزه به علت درآمد بالا افراد زیادی تمایل به آموزش دوره جوشکاری دارند که باید این دوره ها را توسط آموزشگاه های معتبر و زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور انجام دهید و به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش جوشکاری آرگون TIG  می پردازیم.

  جوشکاری آرگون تیگ چیست ؟

  در آموزش جوشکاری آرگون TIG  یا همان جوشکاری قوس تنگستن است که تحت پوشش گاز محافظ انجام می شود و دلیل نام گذاری جوشکاری آرگون به علت استفاده از گاز آرگون در فرایند جوشکاری است که در این روش با استفاده از تورچ و فیلر می توان دو فلز را به هم متصل کرد. از این روش در صنایع پتروشیمی ، نظامی ، دریایی ، هوایی ، نیروگاه های برق و غیره بسیار استفاده می شود و از پر کاربردترین روش های جوشکاری است.

  آموزش جوشکاری TIG یا آموزش جوش آرگون چیست ؟

  در آموزش جوشکاری آرگون TIG  جوشکاری قطعات فولادی با فرایند TIG   و بر اساس استاندارد و عملکرد اروپا انجام می شود. این جوشکاری از نوع جوشکاری ذوبی است که حرارت زیادی برای ذوب لبه های مورد اتصال توسط قوس الکتریکی که بین تنگستن و الکترود و قطعه کار ایجاد می شود. از این روش برای جوشکاری فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، برنج ، تیتانیوم ، منیزیم ، مس استفاده می شود که استفاده از این روش نیاز به آموزش و شرکت در دوره های آموزشی دارد که به صورت حرفه ای و اصولی شما می توانید این حرفه را یاد بگیرید و موفق به دریافت مدرک جوشکاری بین المللی شوید.

   

  آموزش جوشکاری آرگون TIG

   

  مهمترین مزایای جوشکاری آرگون

  این جوشکاری مزایای بسیاری دارد مانند امکان جوشکاری به طور دقیق و تمیز انجام شود. اتصالاتی که نرم و ظریف هستند به راحتی به هم متصل می شوند. برای اتصالات ظریف در کارهای تزیینی کاربرد دارد. جوشکاری در مدت طولانی امکان پذیر است. جوشکاری با کیفیت بالا انجام می شود. مواد مذاب به مقدار کم اسپری می شوند. در حین کار هیچ دود و جرقه ای به وجود نمی آید که به همین منظور شما می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و در زمینه ثبت نام این دوره های آموزشی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

  کاربرد جوش آرگون در صنایع

  فرایند آموزش جوشکاری آرگون TIG  در صنایع مختلف کاربرد دارد و هم در صنایع بزرگ و کوچک از آن استفاده می شود. این تکنیک به علت ظرافت و نوع قوس الکتریکی که ایجاد می کند در ضخامت ورقه های کمتر از ۵ میلیمتر کاربرد دارد و معمولا برای ورق های استیل ، فولاد ، آلومینیوم ، مس  استفاده می شود. جوش آرگون برای اتصال لوله های تحت فشار هم کاربرد دارد و برای جوش دادن صفحات نازک و ظریف هم استفاده می شود. همچنین استفاده از آرگون در جوشکاری مس و آلومینیوم در ایران بسیار متداول است و در صنایع مختلف ساخت تجهیزات نظامی ، پتروشیمی ، نفت و گاز ، دریایی و غیره کاربرد دارد.

  چرا آرگون بی اثر و فراوان است ؟

  آرگون از گروه گازهای بی اثر است و جزو سومین گاز رایج در جو زمین است و می توان آن را با مایع کردن هوا استخراج کرد. این گاز نه سمی است و نه قابل اشتعال است و برای عملیات جوشکاری بسیار ایمن است و بسیاری از جوشکاران از این گاز استفاده می کنند و در بازار نسبت به سایر گازها مقرون به صرفه است.

  بازار کار جوشکاری آرگون چگونه است ؟

  بعد از گذراندن دوره آموزشی شما می توانید به پر درآمدترین مشاغل فنی در ایران برسید. جوشکاری آرگون در صنایع نفت و پتروشیمی ، مهندسی گاز اهمیت بالایی دارد و با گذراندن دوره های آموزشی شما می توانید در صنایع مختلف استخدام شوید. بطورکلی ارتباط انواع رشته های جوشکاری در بازار کار بسیار پر درآمد و مناسب است و به راحتی شما می توانید شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

   

  بازار کار جوشکاری آرگون چگونه است ؟

   

  بهترین آموزشگاه جوشکاری آرگون و مزایای دوره آموزش

  یکی از مهمترین موارد در آموزش جوشکاری آرگون TIG  انتخاب یک آموزشگاه جوشکاری مناسب و معتبر است چون امروزه متقاضیان این رشته بسیار زیاد و آموزشگاه های متعددی در این زمینه فعالیت می کنند و بهتر است که آموزشگاهی معتبر که آموزش آن بر مبنای تئوری و عملی است را انتخاب کنید تا کیفیت آموزش و بهره برداری از این مهارت برای شما بهتر و بالا باشد. از مزایای این دوره تمامی مراحل عملی در کارگاه های مجهز برگزار می شود و برگزاری دوره ها برای افراد شاغل در روزهای تعطیل هم می باشد. برگزاری دوره ها با تعداد کمتر و کیفیت بالاتر انجام می شود. معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدارک بعد از اتمام دوره جوشکاری و دوره های تئوری آن به صورت هم برپایی کلاس و هم آنلاین انجام می شود که آموزشگاه برق و الکترونیک  یکی از بهترین آموزشگاه ها در زمینه جوشکاری است و سابقه و فعالیت بسیار زیاد دارد و اساتید آن برجسته و به راحتی شما می توانید مدرک مورد نظر خود را از این آموزشگاه بگیرید که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و هزینه این دوره آموزشی را مشاهده نمایید.

  سخن پایانی

  در مورد آموزش جوشکاری آرگون TIG  صحبت کردیم که این آموزش جوشکاری برای افرادی که تمایل به فعالیت در رشته های فنی و حرفه ای را دارند گزینه بسیار مناسبی است و با گذراندن دوره ها شما می توانید در بهترین مشاغل استخدام شوید و به درجات عالی با موفقیت برسید که به همین منظور شما می توانید با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و از نحوه گذراندن آموزش جوشکاری اطلاع حاصل کنید.