آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

آموزش جوشکاری فلزات رنگی

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش جوشکاری فلزات رنگی

شهریه دوره عمومی : 12,000,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 16,000,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

آموزش طریقه جوشکاری ذوبی

آموزش فیلر فولادهای زنگ نزن

آموزش آشنایی انواع آلیاژهای مس

آموزش جوشکاری برنز،آلومینیوم و انواع برنج ها

آموزش ریخته گری آلومینیوم

 

آموزش جوشکاری مس به آلیاژهای نیکل

آموزش جوشکاری برنج به آلیاژهای آهنی،مس و نیکل

آموزش طریقه نامگذاری آلومینیوم های کارپذیر

آموزش جوشکاری برنز قلع به فولادها

آموزش جوشکاری برنز به مس3F

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  فلزات رنگی نیاز به دوره های تخصصی آموزش جوشکاری دارند که این فلزات فاقد آهن و آلیاژهای آن می باشد و شامل مس ، برنج ، آلومینیوم ، برنز ، طلا ، فولاد ، چدن و غیره می باشد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش جوشکاری فلزات رنگی می پردازیم.

  روش های جوشکاری فلزات رنگی

  جوشکاری مس

  در آموزش جوشکاری فلزات رنگی در مورد جوشکاری مس هم صحبت شده است که چون مس یک فلز قرمز رنگ است و دارای قابلیت هدایت الکتریسته است آن را به راحتی می توانید جوش دهید که برای جوشکاری مس از دو روش استفاده می شود:

  جوشکاری با گاز

  در این روش ابتدا مس را از هر گونه آلودگی و گرد و غبار تمیز کنید و فرایند جوشکاری را از طریق جوش اکسیژن یا توگن انجام دهید که این نوع جوشکاری بهترین روش برای فلز مس است.

  جوشکاری با برق

  از این روش از قوس الکتریکی استفاده می شود که قابلیت هدایت حرارت مس را دارد و جوشکاری با مقدار آمپر بالا با قطب مستقیم انجام می شود.

  روش های جوشکاری فلزات رنگین

  جوشکاری روی

  در آموزش جوشکاری فلزات رنگی می توان به جوشکاری روی هم اشاره کرد که برای جوشکاری روی باید از روانساز استفاده کنید تا اکسیداسیون به وجود نیاید. این جوشکاری به مهارت و سرعت نیاز دارد و جوشکاری باید ملایم و یک درز جوش خورده با کیفیت باشد که اگر این جوشکاری یا درز جوشکاری چکش خورده شود بسیار محکم و ظریف می شود. البته سیم جوشکاری باید از نوع خالص باشد تا کیفیت آن بهتر شود.

  جوشکاری چدن

  در جوشکاری چدن که یکی از روش های آموزش جوشکاری فلزات رنگی است برای جوش دادن چدن از چدن سخت استفاده می شود که قبل از جوشکاری این قطعات چدنی باید به دمای ۲۱۰ الی ۳۰۰ درجه سانتیگراد حرارت ببینند و از گرد جوش ویژه چدن استفاده شود تا قطعات خوب جوش خورده شود. سیم های برنجی که برای چدن استفاده می شود دارای درصد بالایی از مس و نیکل هستند که در دمای ۹۳۰ درجه سانتیگراد ذوب می شوند که این عمل ذوب کردن باید با شعله ملایم و فشار کم انجام شود. بعد از جوشکاری قطعات چدنی در یک محفظه شنی قرار می گیرند تا خنک شوند و برای آن ترک یا شکستگی ایجاد نشود که به همین منظور شما می توانید با کارشناسان آموزشگاه برق و الکترونیک به صورت آنلاین ارتباط و در زمینه این دوره های آموزشی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

  جوشکاری برنج

  یکی دیگر از انواع جوشکاری فلزات رنگی جوشکاری برنج است که برنج یکی از آلیاژهای مس است که با روی و سرب ترکیب شده است . این فلز بسیار مقاوم و در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. سرعت جوشکاری در این نوع فلز باید بالا باشد تا آلیاژ تبخیر شود. جوشکاری برنج هم توسط گاز و هم از طریق برق امکان دارد که در روش جوشکاری گاز از یک سیم مخصوص جوش برنج و گرد جوشکاری استفاده می شود تا اکسیداسیون نشود و نحوه تنظیم شعله باید طوری باشد که اکسیژن آن بیشتر از استیلن است و در جوشکاری برق از الکترودهای گرافیتی یا معمولی استفاده می شود که با قطب منفی این فرایند انجام می شود.

  جوشکاری آلومینیوم

  در مبحث آموزش جوشکاری فلزات رنگی به جوشکاری آلومینیوم هم می پردازند که در این روش با استفاده از گاز استیلن و شعله خنثی و ماده ای به نام روانساز می توان جوشکاری کرد. سیم های جوشکاری از آلومینیوم یا آلیاژ آن است و قطر آن باید از قطر قطعات بیشتر باشد. همچنین سطح قطعه باید صاف یا با سوهان مخصوص صیقل زده شود.  اگر ورقه های آلومینیوم با ضخامت بالا باشد باید از سیم جوش استفاده کرد که بعد از جوشکاری درز جوش را باید چکش کاری کرد تا ورقه ها استحکام داشته باشند ولی اگر ضخامت ورق ها کم باشد فقط باید لبه های آن را خم کنید و دیگر به سیم جوش نیاز نیست که به همین منظور شما می توانید با استفاده از کارشناسان ماهر در زمینه جوشکاری با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط برقرار کنید.

  جوشکاری طلا

  در جوشکاری طلا از جریان مستقیم DC  استفاده می شود که بدین صورت الکترودها به قطب منفی متصل و با جریان متناوب جوشکاری می شوند البته به صورت پرسی هم اتصال ورقه ها انجام می شود و باید توجه کنید که بعد از جوشکاری سطح کار را با الکل تمیز کنید تا طلا مثل قبل براق شود.

  جوشکاری فولاد

  در آموزش جوشکاری فلزات رنگی به بررسی جوشکاری فولاد هم می پردازند که فولاد از فلزاتی است که با روش های مختلفی روی آن جوشکاری می شود که جوشکاری  فولاد زنگ نزن ، جوشکاری مونل و اینکونل ، جوشکاری فولاد مولیبدونی  می باشد.

  جوشکاری فولاد زنگ نزن

  برای این نوع جوشکاری باید از شعله کوچک و کم استفاده کرد و سیم جوش آن از جنس فولاد و زنگ نزن باشد. زاویه مشعل نسبت به سطح کار ۸۰ درجه و زاویه جوش ۲۰ درجه باشد تا فرایند جوشکاری انجام شود. جوشکاری آلیاژهای فولاد با گاز و دیگر جوشکاری با برق است.

  روش های جوشکاری فلزات رنگین پویا الکترونیک

  جوشکاری مونل و اینکونل

  این دو فلز بسیار مقاوم هستند و برای ساخت تانکرهای آب کاربرد دارند و به راحتی می توان آنها را با الکترودهای پوشش دار جوشکاری کرد.

  جوشکاری فولاد مولیبدونی

  این نوع فولاد بسیار مقاوم و برای ساخت قطعات هواپیما کاربرد دارد و از نوع الکترودهای متفاوت برای جوشکاری استفاده می شود که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و هزینه این دوره ها را مشاهده نمایید.

  جوشکاری آلیاژهای فولاد با برق

  در این نوع جوشکاری قطعات فولادی با قوس الکتریکی به هم جوش داده می شوند و جوشکاری آن بسیار سخت و نیاز به مهارت خاص دارد.

  سخن پایانی

  در مورد آموزش جوشکاری فلزات رنگی صحبت کردیم که برای این فلزات رنگی جوشکاری متفاوت است و چون جوشکاری یک روشی است که تمام قطعات فلزی را می توان به هم جوش داد باید با مهارت و سرعت عمل بالا انجام شود که به همین منظور شما می توانید با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و از نحوه ثبت نام در این دوره های آموزشی اطلاع حاصل کنید.