آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

تلفن تماس آموزشگاه

09960722001

 

 

آموزشگاه پویا

الکترونیک

آموزشگاه برق و الکترونیک در تهران

آموزشی جوشکاری co2

تعرفه ثبت نام در دوره آموزشی جوشکاری co2

شهریه دوره عمومی : 15,000,000 تومان

شهریه دوره خصوصی : 20,000,000 تومان

تخفیف دوره به مدت محدود

همین حالا ثبت نام کنید.
مشاهده شهریه سایر دوره‌ها...

آموزش شناخت فرآیندهای ذوبی و غیرذوبی

آموزش شناخت انواع دستگاه های جوشکاری

آموزش جوشکاری اتصال لب روی هم

آموزش ایجاد خط جوش

آموزش نحوه نام گذاری سیم جوش های جوشکاری

آموزش جوشکاری سه پری سرریز SF

آموزش جوشکاری اتصال سه پری سقفی 4F

آموزش جوشکاری اتصال سر به سر 1G

آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی

آموزش جوشکاری سربالاچند پاس 3F و …

برای ثبت نام و دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید و یا با آموزشگاه تماس بگیرید . ( اعداد را به انگلیسی وارد کنید )


  پل ارتباطی ما و شما

  از مهمترین و محبوب ترین دوره های آموزشی دوره جوشکاری co2است که دارای مزایا و ویژگی های بسیاری است و این نوع جوشکاری در صنعت و بازار کار بسیار رونق دارد که با دریافت مدرک فنی جوشکاری وارد بازار کار می شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی آموزش جوشکاری co2 می پردازیم.

  دوره آموزشی جوشکاری co2  چیست ؟

  در دوره آموزش جوشکاری co2  نحوه آموزش جوشکاری را یاد خواهید گرفت و با انواع جوشکاری آشنا خواهید شد. این جوشکاری نوعی از جوشکاری قوس گاز محافظ GMAW  است که در آن از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود و به آن جوشکاری co2  می گویند چون co2  یک گاز فعال است و این نوع جوش به عنوان گاز فعال فلزی MAG نامیده می شود. این گاز بسیار ارزان تر از آرگون است و از بهترین و رایج ترین روش های جوشکاری در صنعت متالوژی است و این روش جزو بهترین روش ها برای جوشکاری صفحات فولادی نازک است.

  کاربرد آموزش دوره جوشکاری co2

  کاربرد آموزش دوره جوشکاری co2

  از مهمترین کاربردهای آموزش جوشکاری co2 نقش مهم آن در صنایع است که در دوره های این نوع جوشکاری شما به راحتی جذب بازار کار می شوید و در زمینه فعالیت در صنایع مختلف مهارت کافی خواهید داشت و حتی افرادی که در این زمینه مشغول هستند برای کسب مهارت های خود به این دوره تمایل دارند و با اخذ مدرک علمی و فنی می تواند جذب شرکت ها و بازار کار می شود.

  مزایای دوره آموزشی جوشکاری

  از مزایای یادگیری دوره های آموزش جوشکاری co2  آموزش زیر نظر اساتید مخصوص ، آموزش جوشکاری به صورت عملی و تئوری ، آموزش در کارگاه های مجهز ، پشتیبانی کامل از کارآموزان ، ارائه مدرک معتبر و فنی حرفه ای ، دسترسی آسان ، تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای و به روز بودن دوره های آموزشی ، این دوره ها بسیار آسان و راحت است .

  فرایند جوشکاری co2  چیست ؟

  در دوره آموزش جوشکاری co2  به علت ارزان بودن و مقرون به صرفه بودن این گاز بسیار کاربرد دارد. فرایند جوشکاری بدین شکل است که الکترودی که در سیم پیچ اولیه جمع شده است به وسیله موتور تغذیه به صورت خودکار و دائمی وارد مشعل جوش یا تورچ می شود که با ایجاد یک جریان الکتریکی در سیم جوش یک قوس الکتریکی بین نوک الکترود و فلز پایه ایجاد می شود که حرارت موجود در قوس فلز پایه را ذوب تا اتصال در شکاف ایجاد شود .

  انواع جوشکاری co2

  یکی از انواع جوش در جوشکاری میگ جوش محکم است که در این روش با هل دادن تفنگ جوش یا کشیدن آن ایجاد می شود و آن محل جوش داده می شود که این جوش شکل نازکی دارد. عمومی ترین شکل جوش به حرف e  است که باید چرخاندن تفنگ جوش روی قطعه به شکل دایره های کوچک پشت سرهم می باشد. در این روش برای قطعه های که ضخامت زیاد دارند استفاده می شود. نوع دیگر از جوش حالت v  شکل است که برای ایجاد حرف v  حرکت نوک الکترود و به شکل گوشه به گوشه است. در انواع جوش در جوشکاری co2 بهتر است که شروع لکه جوش از ۱ تا ۲ اینچ می باشد.

  تنظیم مناسب قدرت جوش

  در آموزش جوشکاری co2   شما یاد می گیرید که قدرت دست خود را تنظیم کنید که نه زیاد و نه کم باشد که اگر قدرت دست شما زیاد باشد سوراخ های ایجاد و قطعه ذوب می شود. اگر میزان سرعت و تنظیمات برق هم کم باشد باعث شکاف در جوش می شود. اگر ظاهر یک جوش خوب و مناسب نباشد ذوب شدن آنها منجر به ایجاد جوش مناسب نمی شود. کیفیت جوش از صدای آن هم مشخص می شود که یک جوش خوب دارای صدای وز وز زنبور را دارد.

  صیقل دادن قطعه جوش خورده

  یکی دیگر از مراحل این آموزش جوشکاری صیقل دادن قطعه است که اگر زیبایی و صاف بودن قطعه برای شما اهمیت دارد می توانید آن را صیقل دهید که باید برای صیقل دادن به قطعه چرخ سنگ تراشی در یک زاویه دقت کنید که البته باید دقت کنید که در هنگام صیقل دادن باعث خرد شدن این جوش ها نشوید و حرکت زاویه باید به آرامی انجام می شود.

  انواع جوشکاری co2

  نکات لازم برای ایحاد یک جوش قوی

  در آموزش جوشکاری co2  بهتر است که یک جوش تمیز انجام دهید و قبل از اینکه دو فلز را به هم جوش دهید اول یک لکه جوش را ایجاد کنید که می توانید از وسایل خراب استفاده کنید .  همچنین باید توجه کنید که روی یک خط مستقیم جوش را انجام دهید و تنظیمات انواع جوش با یکدیگر متفاوت است که باید به آن توجه کرد. برای جوش دادن یک قطعه باید با قدرت بالا این کار را انجام دهید چون اگر قدرت کم باشد جوش درست انجام نمی شود که استفاده از قدرت زیاد هم باعث ذوب شدن قطعه می شود که باید به این نکته هم توجه کرد که به همین منظور شما می توانید به سایت آموزشگاه برق و الکترونیک مراجعه و نحوه هزینه این دوره ها را مشاهده نمایید.

  سخن پایانی

  در مورد آموزش جوشکاری co2  صحبت کردیم که این نوع جوشکاری از بهترین جوشکاری ها است که دارای مزایای بسیاری مانند افزایش نفوذ جوش ، اکسیداسیون ، ترکیب شدن با گازها ، ایمنی بیشتر ، کاهش هزینه ها و کاهش عیب های جوش می باشد که به همین منظور شما می توانید با آموزشگاه برق و الکترونیک ارتباط و در مورد نحوه دوره های آموزشی اطلاع حاصل کنید.